81% powierzchni Gracji zajmują góry. To utrudniło Grekom rozwój przemysłu i rolnictwa, dlatego postawili na turystykę. Corocznie do Hellady przyjeżdża 20 mln. turystów z całego świata. W usługach i turystyce zatrudnionych jest 67% osób czynnych zawodowo. Powstająca infrastruktura podporządkowana jest potrzebom przyjezdnych, bo to turystyka tworzy 20% PKB. Grecja posiada 5 pól golfowych o standardzie międzynarodowym, 19 dużych przystani jachtowych i kilkadziesiąt mniejszych, 8 parków wodnych.

Co przyciąga turystów do Gracji? To przede wszystkim różnorodność. Turyści mogą wypoczywać na pięknych plażach, podziwiać przyrodę, zwiedzać zabytki, uprawiać turystykę górską lub sporty wodne. Każdy znajdzie ofertę, która odpowiadać będzie jego preferencjom.
Najbardziej popularne rejony to Riwiera Olimpijska, Kreta, Rodos, Chalkidiki, Korfu, Ateny. Niezależnie od tego, który rejon wybierzemy, wszędzie znajdziemy coś ciekawego do oglądania. I na tym polega urok i siła Grecji.

Jak zwiedzać Grecję? Możliwości jest kilka, a wszystko zależy od celu wyjazdu. Jeśli chcemy zwiedzać zabytki i zobaczyć najciekawsze rejony, to najlepszym rozwiązaniem będzie wycieczka objazdowa. Jeśli chcemy wypocząć, to powinniśmy zdecydować się na miejscowość nadmorską i ewentualnie skorzystać z oferty wycieczek fakultatywnych. Dla tych, którzy zakochali się w pięknej Grecji i chętnie do niej wracają polecam, by za każdym razem wybierali inny rejon. W ten sposób mogą zwiedzić całą Grecję.

Najcenniejsze zabytki
Grecja to przede wszystkim zabytki z okresu antycznego, ale znajdziemy także obiekty z okresu średniowiecza czy późniejszej okupacji tureckiej.