Lato to okres kiedy wszyscy pragniemy zaznać nieco relaksu, a także wypocząć po stresującym okresie w pracy, czy męczących egzaminach końcowych. Z tego względu warto wybrać się na wymarzone wakacje. A gdyby tak, wybrać się do krainy bogów? Żaden kłopot! W naszym rankingu przedstawiamy Państwu 5 najprzyjemniejszych wysepek greckich:

  1. Kefalonia – jest to największa wyspa archipelagu Jońskiego. Charakteryzuje się nie tylko bogatą florą i fauną, ale również zróżnicowanym krajobrazem. Liczne zatoczki umożliwią Państwu spokojny wypoczynek oraz wynajem łodzi turystycznej. Dla miłośników górskich wypraw i wspinaczki, polecamy szczyt Aenos, którego wysokość mierzy 1628 m n.p.m. ! Ponadto na wysepce znajduje się szereg jaskiń – być może pełnych skarbów?
  2. Samos – ta wyspa, która swoim wyglądem przypomina las tropikalny! Pokryta wieloma zielonymi terenami, kusi turystów swoim naturalnym i kojącym charakterem. Warto wspomnieć, iż wedle mitologii greckiej, wyspa Samos jest miejscem urodzenia… bogini Ateny! Kto wie ile mądrości kryje w sobie miejscowa ludność?
  3. Patmos – ta klimatyczna wysepka, położona jest na Morzu Egejskim. Urokliwe miasteczka, oraz architektura w charakterystycznym dla Grecji, białym kolorze, zadowoli nawet najbardziej zagorzałych przeciwników podróży. Ponadto Patmos to idealne miejsce dla seniorów. Zgodnie z Apokalipsą Świętego Jana, to właśnie tam nastąpiło objawienie Jana Apostoła. Na wyspie znajduje się kultowe Grota oraz Klasztor Apokalipsy, upamiętniający tamto historyczne wydarzenie. Obiekty posiadają na tyle istotną wartość kulturową, iż zostały wpisane na listę UNESCO.
  4. Skiros – wybierając się na tę wyspę, każdy z przyjezdnych powinien nastawić się na niezapomnianą podróż po długich, piaszczystych plażach w połączeniu z… sosnowymi lasami! Wyspa Skiros to istne bogactwo krajobrazów wyciętych rodem z kartek pocztowych. Urocze białe budynki w połączeniu z pachnącymi kwiatami porastającymi wyspę, to miejsce idealne dla zakochanych czy młodożeńców! Warto wspomnieć, iż raz do roku mieszkańcy wyspy obchodzą huczny karnawał – całonocna zabawa, w rytmie greckiej muzyki, gwarantowana!
  5. Zakynthos – krystalicznie czyste morze, skrzypiący piach pod stopami i niezliczone ilości urokliwych zatoczek… Wszystko to oferuje niezwykle klimatyczne wyspa Zakynthos! Miłośnicy ekstremalnych sportów wodnych, odnajdą tam nie tylko upragniony wypoczynek, ale również szereg atrakcyjnych punktów morskich. W okolicy wyspy znajdują się charakterystyczne Błękitne Groty, które dostarczają niezapomnianych przeżyć i widoków, w trakcie podwodnych wojaży. Ponadto symbolem wyspy są charakterystyczne dla tego regionu żółwie – miłośników zwierząt nie może zabraknąć!