Chalkidiki

Półwysep na południe od Salonik jest bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Krystalicznie czysta woda, piaszczyste plaże, bujna roślinność to wymarzone miejsce dla turystów. To jeden z największych ośrodków sportów wodnych, zwłaszcza kitersurfingui windsurfingu, nart wodnych i nurkowania.

W Palaiochora znajdują się liczne szkoły nauki i doskonalenia windsurfingu (niektóre prowadzą Polacy, którzy uznawani są za doskonałych instruktorów). W niewielkiej odległości znajdują się Saloniki, najbardziej eleganckie miasto Grecji z licznymi muzeami, kościołami i bazarami.

Riwiera Olimpijska

To najpopularniejszy wśród turystów region wypoczynkowy w kontynentalnej części Grecji. Luksusowe hotele, piękne plaże i dobra komunikacja to dodatkowe atuty. Stąd w krótkim czasie można dotrzeć do Salonik, Athos lub na Olimp.

Piękne miejsca i ośrodki wypoczynkowe w Grecji można wyliczać w nieskończoność, bo każdy zakątek ma swój niepowtarzalny urok. Z ciekawostek warto jeszcze wymienić tylko most Rion-Antirion łączący Grecję Środkową z Peloponezem. To najdłuższy w świecie most wiszący.